Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Paula & Karol / Kraków / Alchemia

8 Grudzień, 2017|20:00 - 22:00

Po wydaniu swojej najnowszej płyty “Our Town”, Paula i Karol znów ruszają z koncertami w Polskę. Choć ostatnio cześciej koncertowali za granicami kraju, teraz, wraz z towarzyszącym im zespołem, odwiedzą 9 polskich miast, prezentując świeży materiał i przypominając starsze, dobrze znane kompozycje. Występy polsko-kanadyjskiego zespołu to moc energii, świetne piosenki i doskonali muzycy. W Alchemi wystąpią po raz pierwszy!!! Warto zapisać i podkreślić w kalendarzu. Serdecznie zapraszamy.

⚡️⚡️⚡️

Start: 20:00
Bilety: 25/35 zł
do nabycia w klubie, oraz pod tymi linkami:
http://going.pl/paula-i-karol-krakow
https://ekobilet.pl/kurpisz-impresariat/paula-i-karol—alchemia—krakow-1509108805917/227445-bilety-na-koncert

https://www.youtube.com/watch?v=F4hBGM6W81A
https://www.youtube.com/watch?v=bMrT-BsQZBA

/////////////////////////////////////////////////

PAULA I KAROL // OUR TOWN TOUR

Osiem lat temu wzięli szturmem warszawską scenę niezależną. Z marszu zyskali miano pary
dziwaków – aktywiści zajęci ratowaniem świata przed konsumpcyjnym szaleństwem, muzykujący na początku trochę z przypadku, przy okazji. Śpiewali po angielsku (oboje mimo polskich rodowodów wychowywali się zagranicą), grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się zresztą z wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach, na chodnikach i dużych salach koncertowych, uwodząc publiczność radosną żywiołowością i entuzjazmem. Szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie folkowej. Sprzedają płyty na całym świecie – poza Niemcami, w których grają równie często, co w Polsce – ich muzyka jest popularna w tak różnych miejscach, jak Brazylia i Islandia.
„Our Town”
Przez dwa lata Paula i Karol pisali piosenki „międzymiastowo”, wszędzie, gdzie się dało:
w Warszawie, na Warmii, w Konstancji, w Berlinie i w Hamburgu. W mailach i smsach, podczas rozmów na Skype. Byli nawet gotowi zrobić płytę tylko we dwoje. W końcu jednak do zespołu powrócił Igor Nikiforow, który poza graniem na perkusji zajął się także produkcją nagrań.
Obecność Igora i basisty Staszka Wróbla znacząco wpłynęła na charakter i koloryt nowej płyty.

W efekcie powstała najbardziej dopracowana, najciekawsza muzycznie i najdojrzalsza tekstowo płyta zespołu. Eklektyczna, bardziej taneczna i zdecydowanie bardziej elektroniczna niż poprzednie. Choć może wciąż brzmieniowo najbliższa folkowi, Pauli i Karolowi najbardziej opowiada określenie clever pop.

Szczegóły

Data:
8 Grudzień, 2017
Czas:
20:00 - 22:00
Kategoria :
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/642113109510827/

Miejsce

Klub Alchemia
Estery 5
Kraków, 31-056 Polska
+ Google Map
Share This