Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Marek Napiórkowski WAW – NYC | Radom

17 lutego|19:00 - 21:00

Po wydaniu nowej płyty „WAW-NYC” (2017) czołowy polski gitarzysta jazzowy rusza w kolejną trasę koncertową! Marek Napiórkowski i jego warszawsko-nowojorski zespół ( Manuel Valera, Sławek Kurkiewicz, Clarence Penn) zaprezentuje premierowe kompozycje w kilkunastu miastach Polski. 17 lutego znakomici muzycy zagrają w „Kawiarni Artystycznej” MOK „Amfiteatr”!

WAW-NYC to unikatowa fuzja różnorodnych osobowości, która łączy dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów. Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję dają doświadczonym improwizatorom możliwość pełnego interakcji muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.

W niniejszym przedsięwzięciu udział wzięli znamienici przedstawiciele Warszawy i Nowego Jorku, w tym dwóch muzyków, których znamy już z poprzednich realizacji muzycznych Napiórkowskiego: jego wieloletni współpracownik, wybitny i rozchwytywany basista Sławomir Kurkiewicz oraz nowojorski mistrz perkusji, który zagrał na wydanej w 2013 roku płycie „UP!” – Clarence Penn. Po raz pierwszy muzyczna droga Napiórkowskiego spotyka się z – nominowanym za swój ostatni album do Nagrody GRAMMY – pianistą Manuelem Valerą. Płynąca w jego żyłach kubańska krew nadała ekspresyjnych walorów wyszukanym kompozycjom Marka Napiórkowskiego.

Skład zespołu:

Marek Napiórkowski – gitary
Manuel Valera – piano
Sławomir Kurkiewicz – gitara basowa, kontrabas
Clarence Penn – perkusja

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Początek koncertu 17 lutego o godz. 19.
Bilety po 45 zł w przedsprzedaży, po 55 zł w dniu koncertu do kupienia na biletyna.pl

~

Patroni medialni:
Anywhere.pl, Co Jest Grane24, Jazz Forum, Magazyn Gitarzysta, JazzPRESS, JazzSoul.pl

Partnerzy trasy:
Anywhere.pl
fot. Tomasz Sagan /anywhere.pl
Legalna Kultura
Na stronie www.legalnakultura.pl istnieje już Baza Legalnych Źródeł, dająca dostęp do zasobów kultury zgodnie z prawem i wolą twórców.

Management:
MS MUSE Marta Sołtys
+48 602 101 760, management@msmuse.pl
www.mareknapiorkowski.com

Szczegóły

Data:
17 lutego
Czas:
19:00 - 21:00
Kategoria :
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/326147561219698/

Miejsce

Amfiteatr w Radomiu
Parkowa 1
Radom, 26-600 Polska
+ Google Map
Share This