Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Marcin Wyrostek / Polacc / Warszawa

14 stycznia|18:30

Marcin Wyrostek wystąpi wraz ze swoim zespołem CORAZON i wokalistą Marcinem Jajkiewiczem z repertuarem z najnowszej płyty “POLACC”.
Album POLACC znacząco różni się od naszej dotychczasowej twórczości. Po wielu latach koncertowania z repertuarem argentyńskim, bałkańskim i latynoamerykańskim odczuliśmy potrzebę sięgnięcia do własnych korzeni muzycznych. Zainspirowanie się polską twórczością było także spowodowane licznymi koncertami poza granicami kraju, na których mieliśmy zaszczyt występować w roli promotora polskiej kultury. Kompozycje i aranżacje, które powstały przy tej okazji, stały się zalążkiem nowej płyty Marcin Wyrostek „POLACC”, gdzie rozmaite motywy „POL”-skości połączył wspólny „ACC”-ordeonowy mianownik.

Istotnym elementem w trakcie prac nad płytą okazało się nasze pochodzenie z różnych zakątków Polski. Doprowadziło to do przemieszania się muzycznych charakterów, brzmień, tradycji i wspomnień od Pomorza aż po Śląsk. Na płycie znalazły się zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi jak i kompozycje wielkich mistrzów m.in.: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60-tych i 70-tych, a przede wszystkim naszych autorskich kompozycji. Wszystkie utwory zilustrowane i zaaranżowane zostały zgodnie z naszą muzyczną wrażliwością. W części utworów towarzyszy nam orkiestra kameralna AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Szczegóły

Data:
14 stycznia
Czas:
18:30
Kategoria :
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/535962536744823/

Miejsce

Filharmonia Narodowa
Jasna 5
Warszawa, 00-950 Polska
+ Google Map
Share This