Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Komu bije Big Ben. Spotkanie autorskie z Mileną Rachid Chehab

29 marca|19:00 - 20:30

🇬🇧 Zapraszamy na spotkanie wokół książki Mileny Rachid Chehab „Komu bije Big Ben”, które poprowadzi Katarzyna Bielas. 🇬🇧

💂🏻‍♂️💂🏻‍♂️💂🏻‍♂️
Dlaczego kamerdyner musi umieć rolować pergamin? Czy gwiazda cyrku Monty Pythona John Cleese zgodził się uświetnić przemową chrzciny kota? Czyj głos wypowiada słynne „Mind the gap” w londyńskim metrze i dlaczego ten sam głos można usłyszeć w holenderskim pisuarze? Jak umówić się na spotkanie z właścicielem najbardziej tajemniczej destylarni whisky i czy nie żałuje, że porzucił Antarktydę dla szkockiej single malt? O jakiej Wielkiej Brytanii marzą islamski fundamentalista, walijski separatysta i angielski narodowiec?

Chyba każdy zna kogoś, kto mieszka w Wielkiej Brytanii, zwiedzał Londyn albo chociaż oglądał „Downton Abbey”. Ale czy na pewno znamy ten kraj i czy go rozumiemy? Milena Rachid Chehab od kilkunastu lat z bliska przygląda się Brytyjczykom, najpierw jako studentka w Londynie, a od kilkunastu lat jako dziennikarka i korespondentka z Wysp.

W tej książce opisała spotkania, których nie sposób zapomnieć – z tymi znanymi i zwykłymi, jak artysta, który uważa, że w kraju napięć i podziałów nie wypada się kłócić o pieniądze, pastor, który uchronił kościół przed zamknięciem, otwierając w nim kawiarnię, czy polska psycholożka, która zorientowała się, że część jej klientów wspiera Brexit.

Jeśli ktoś myśli, że Brytyjczycy są flegmatyczni, potrafią rozmawiać głównie o pogodzie a ich najciekawsze zajęcie to popołudniowa herbatka, czeka go niespodzianka. Autorka zabiera nas w podróż różnych kolorach i odcieniach brytyjskości, które układają się we współczesny portret tej starej monarchii na poważnym, dziejowym zakręcie. A wszystko to z prawdziwym brytyjskim humorem.

👉🏻 O AUTORCE
Milena Rachid Chehab – ur. 1983. Dziennikarka dwukrotnie nominowana do nagrody Grand Press w kategorii wywiad, od niedawna redaktorka. Ukończyła MISH na Uniwersytecie Warszawskim, przez rok studiowała również na Kingston University w Londynie. Od kilkunastu lat pisze o Wielkiej Brytanii, głównie na łamach Magazynu Świątecznego Gazety Wyborczej, Dużego Formatu, Wysokich Obcasów i Przekroju. Mieszka w Warszawie i Lublinie.

👉🏻 KUP KSIĄŻKĘ 📚
👉🏻 W FORMIE E-BOOKA 💻 na Publio.pl

Szczegóły

Data:
29 marca
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/291250458237566/

Miejsce

InstytutR
Gałczyńskiego 7
Warszawa, 00-362
+ Google Map
Share This