Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Kieślowski. Zbliżenie. Premiera w Warszawie

27 września|19:00 - 21:00

Darmowy

Zapraszamy kolejne wydarzenie w ramach Centrum Premier Gazety Wyborczej: premierę książki Katarzyny Surmiak-Domańskiej pt. “Kieślowski. Zbliżenie”.
Spotkamy się z Autorką biografii Krzysztofa Kieślowskiego
oraz z przyjaciółmi i współpracownikami reżysera.

***
– Co porabiasz, Krzysiek?
– No, jestem w Warszawie, staram się nakręcać jakieś filmy, kombinuję, czasem mi wychodzi, czasem nie wychodzi…

Krzyśkowi, synowi urzędniczki i inżyniera budowlanego, „nakręcanie filmów” ostatecznie wyszło. Jak mało komu w polskiej kinematografii. Jak doszło do tego, że chłopak uciekający przed prześladującą jego rodzinę chorobą został reżyserem? Jak to się stało, że twórca, któremu nawet najbliżsi współpracownicy przepowiadali koniec, odniósł z dnia na dzień światowy sukces? I dlaczego – jak określił to jeden z przyjaciół – sam siebie aż tak bardzo „zarzynał”?

Kieślowski zawsze osiągał cel, a jednak niemal nigdy nie był z siebie zadowolony. Zmagał się z widmem niespełnienia i zadręczał pytaniem, czy dobrze wybrał zawód.

Z historią życia Krzysztofa Kieślowskiego, jego twórczością i legendą, mierzy się Katarzyna Surmiak-Domańska, reporterka, autorka m.in. głośnych książek „Mokradełko” i „Ku Klux Klan: Tu mieszka miłość”.

O książce powiedzieli:

Książkę Katarzyny Surmiak-Domańskiej czyta się jak gotowy scenariusz filmu o jednym z największych twórców kina europejskiego.
Grażyna Torbicka

Człowieka nigdy nie jesteśmy w stanie poznać do końca. Szczególnie gdy tym człowiekiem jest ktoś tak niezwykły, wybitny i oryginalny jak Krzysztof. Dzięki tej książce możemy się trochę do niego zbliżyć. Było dla mnie zaszczytem przeczytanie jej w wersji na audiobooku.
Artur Barciś

Katarzyna Surmiak-Domańska stworzyła portret Kieślowskiego, jakiego dotąd nikomu się nie udało. Porządkujący nieznane szczegóły życia, zrywający aurę dystansu, którą reżyser – pilnie strzegący dostępu do swojej prywatności, roztaczał. Benedyktyńska praca zaowocowała reporterską, fascynującą książką. Wreszcie wiadomo, skąd się to wszystko wzięło: smutek, wyobcowanie, lęk, nieprzejednanie i spokój, który okazał się dla Kieślowskiego pułapką.
Janusz Wróblewski, „Polityka”

Partnerem wydania książki jest portal LegalnaKultura.pl
Patronem medialnym KinoPolska.pl

Szczegóły

Data:
27 września
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria :
Strona internetowa:
https://business.facebook.com/events/2149506925309475/

Organizator

Wydawnictwo Agora
Strona internetowa:
http://wydawnictwoagora.pl/

Miejsce

Centrum Premier Czerska 8/10
Czerska 8/10
Warszawa,
+ Google Map
Share This