Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Justyna Dąbrowska w De Revolutionibus

16 kwietnia|18:00 - 20:00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Justyną Dąbrowską z okazji premiery jej najnowszej książki “Miłość jest warta starania”. Wieczór poprowadzi Michał Okoński, dziennikarz Tygodnika Powszechnego.

📢 16 kwietnia, 18:00 👉🏻 De Revolutionibus Books&Cafe, ul. Bracka 14 w Krakowie ✅ Wstęp wolny

✍🏻 WIĘCEJ O KSIĄŻCE I AUTORCE

Justyna Dąbrowska zadaje swoim Mistrzom fundamentalne pytania, o to co w życiu najważniejsze. Robi to w sposób szczególny – pełen szacunku i wrażliwości. Umie słuchać, a rozmówcy to doceniają. Pyta o to skąd czerpią pogodę ducha i witalność, a odpowiedzi układają się w podnoszący na duchu elementarz dobrego życia. Hanna Krall pisała spieszmy się mądrze żyć, zdają się mówić bohaterowie książki Justyny Dąbrowskiej, wśród których są: Kazimierz Kutz, Danuta Szaflarska, Henry Z. Lothane, Magdalena Fikus, , Joanna Gomułka, Andrzej Mencwel, Edward Pałłasz, Karol Modzelewski, Zofia Rosińska, Zygmunt Bauman, Aleksandra Jasińska-Kania, Irena Hausmanowa, Tadeusz Dominik, Danuta Cirlić-Straszyńska, Ryszard Horowitz, Michał Głowiński, Anna Przedpełska-Trzeciakowska, Andrzej Strumiłło, Hanna Świda-Ziemba, Tadeusz Rolke, Wanda Wiłkomirska, Piotr Matywiecki, Krystyna Starczewska, Jerzy Jedlicki.

💬 Z unikalnym wyczuciem i wrażliwością Justyna Dąbrowska zabiera swoich rozmówców na wędrówkę po ścieżkach życia, żeby spróbować dotrzeć do punktu, którego wszyscy wciąż szukamy – odpowiedzi na pytania, po co i dlaczego przyszliśmy na ten świat. Dla dziennikarzy – znakomita szkoła warsztatu. Dla czytelników – piękny podręcznik życia. Niezapomniana książka. – Małgorzata Rejmer

Justyna Dąbrowska
(ur. 1960), wywiadowczyni, redaktorka, psychoterapeutka.
W 1989 roku debiutowała w „Gazecie Wyborczej” felietonami o swoich dzieciach i psychologii. Założycielka i wieloletnia redaktor naczelna miesięcznika „Dziecko”. Autorka rozmów, w których pyta polskich intelektualistów o to, co się widzi, czuje i myśli, gdy jest się na ostatnim odcinku drogi życiowej. Najbardziej interesuje ją początek i koniec – jako psychoterapeutka pracuje w warszawskim Laboratorium Psychoedukacji z kobietami w okresie okołoporodowym. Publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, “Piśmie”. Laureatka Nagrody im. Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Rozmowa z drugim człowiekiem to jej zawód, pasja i sposób na przekraczanie samotności.

Szczegóły

Data:
16 kwietnia
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/336376017084870/

Miejsce

De Revolutionibus Book & Cafe
ul. Bracka 14
Kraków, 31-005
Share This