Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Justyna Dąbrowska i Prof. Bogdan de Barbaro – spotkanie wokół książki „Miłość jest warta starania”

21 marca|19:00 - 20:30

Zapraszamy do udziału w wyjątkowej rozmowie Justyny Dąbrowskiej i Prof. Bogdan de Barbaro o tym dlaczego tak trudno nam ze sobą rozmawiać o sprawach ważnych. Dlaczego czasem czekamy do ostatniej chwili. Dlaczego te istotne, trudne tematy nas blokują?
Punktem wyjścia do rozmowy jest książka “Miłość jest warta starania”, w której Justyna Dąbrowska zadaje fundamentalne pytania swoim Mistrzom.

O KSIĄŻCE “MIŁOŚĆ JEST WARTA STARANIA”
Justyna Dąbrowska pyta o to co w życiu najważniejsze. Robi to w sposób szczególny – pełen szacunku i wrażliwości. Umie słuchać, a rozmówcy to doceniają. Pyta o to skąd czerpią pogodę ducha i witalność, a odpowiedzi układają się w podnoszący na duchu elementarz dobrego życia. Hanna Krall pisała spieszmy się mądrze żyć, zdają się mówić bohaterowie książki Justyny Dąbrowskiej, wśród których są: Kazimierz Kutz, Danuta Szaflarska, Henry Z. Lothane, Magdalena Fikus, , Joanna Gomułka, Andrzej Mencwel, Edward Pałłasz, Karol Modzelewski, Zofia Rosińska, Zygmunt Bauman, Aleksandra Jasińska-Kania, Irena Hausmanowa, Tadeusz Dominik, Danuta Cirlić-Straszyńska,Ryszard Horowitz, Michał Głowiński, Anna Przedpełska-Trzeciakowska, Andrzej Strumiłło, Hanna Świda-Ziemba, Tadeusz Rolke, Wanda Wiłkomirska, Piotr Matywiecki, Krystyna Starczewska, Jerzy Jedlicki.

O AUTORCE
Justyna Dąbrowska (ur. 1960), wywiadowczyni, redaktorka, psychoterapeutka.
W 1989 roku debiutowała w „Gazecie Wyborczej” felietonami o swoich dzieciach i psychologii. Założycielka i wieloletnia redaktor naczelna miesięcznika „Dziecko”. Autorka rozmów, w których pyta polskich intelektualistów o to, co się widzi, czuje i myśli, gdy jest się na ostatnim odcinku drogi życiowej. Najbardziej interesuje ją początek i koniec – jako psychoterapeutka pracuje w warszawskim Laboratorium Psychoedukacji z kobietami w okresie okołoporodowym. Publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, “Piśmie”. Laureatka Nagrody im. Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Rozmowa z drugim człowiekiem to jej zawód, pasja i sposób na przekraczanie samotności.

Więcej informacji o książce: http://bit.ly/Miłość_jest_warta_starania

Szczegóły

Data:
21 marca
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/424339501658373/

Miejsce

InstytutR
Gałczyńskiego 7
Warszawa, 00-362
+ Google Map
Share This