Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jazz Band Młynarski-Masecki | Białystok

3 marca|20:00 - 21:30

Przekonajcie się, jak kiedyś grano prawdziwie polski jazz w klubach i salach balowych II Rzeczypospolitej!

W ramach cyklu Jazz na BOK-u zapraszamy na koncert

Jazz Band Młynarski-Masecki

3 marca 2018 / 20.00 / Klub FAMA
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Płyta zespołu Jazz Band Młynarski-Masecki, “Noc w wielkim mieście”, zdobyła już wiele nagród i zasłużyła na wzmianki w podsumowaniach muzycznych roku 2017 i nie jest to bynajmniej ostatnie słowo zespołu! Warto przekonać się na własne uszy, dlaczego muzyka ta powoduje moc uniesień, mimo lat, jakie upłynęły od czasu jej powstania.
Wbrew obiegowej opinii, jazz nie trafił do Polski na falach słuchanego po kryjomu Radia Wolna Europa. Pierwsze polskie jazzowe utwory powstawały już pod koniec lat 20. XX wieku. Wybitni kompozytorzy, tacy jak Henryk Wars, Jerzy Petersburski, czy bracia
Artur i Henryk Gold zasłuchani w płytach zza oceanu czy z Berlina, tworzyli hity na potrzeby filmu, kabaretów, teatrów i rewii a także na zamówienie coraz liczniejszych wytwórni płytowych takich jak Columbia czy Syrena Record. W ten sposób, do 1939 roku powstały tysiące kompozycji i nagrań z udziałem wybitnych instrumentalistów oraz śpiewaków i aktorów. Druga Wojna Światowa przekreśliła życiorysy, przerwała ciągłość i zakończyła okres „prosperity” młodego polskiego show biznesu, ale nie bezpowrotnie!

Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół, odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz-Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona – najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa – najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.
Marcin z Jankiem niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować, osierocając polską muzykę rozrywkową. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń.

Jazz Band Młynarski-Masecki zagra w składzie:
Jan Emil Młynarski Official/Info/Promo – śpiew bandżola
Marcin Masecki – pianino, aranżer, dyrektor muzyczny
Jerzy Rogiewicz – perkusja
Piotr Wróbel – suzafon
Tomasz Duda – saksofon
Jarosław Bothur – saksofon
Michał Fetler – saksofon

Szczegóły

Data:
3 marca
Czas:
20:00 - 21:30
Kategoria :
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1954522981464887/

Miejsce

Kawiarnia Muzyczna FAMA
Legionowa 5
Białystok, 15-281 Polska
+ Google Map
Share This