Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Jajko: premiera książki

16 marca|11:00 - 12:30

16 marca, w sobotę o godz. 11:00 Wydawnictwo AGORA i księgarnia Badet zapraszają dzieci na premierę książki Britty Teckentrup: „Jajko” 🐣 Zajrzymy pod skorupkę jaja, porównamy te największe i najmniejsze. Dowiemy się kto, oprócz ptaków, wykluwa się z jajek i jak świętuje się Dzień Naleśnika. Podczas warsztatów plastycznych staniemy się budowniczymi ptasich gniazd, stworzymy kolekcję ptasich jaj i nauczymy się podrzucać naleśniki.
👉🏻 Zapraszamy dzieci od 3 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

🐣 O KSIĄŻCE 🐣

„Jajko”
Britta Teckentrup
Wydawnictwo Agora

Czy wiesz, że jajko nie pęknie, jeśli ściśniesz je w dłoni i wytrzyma ciężar nawet grubej książki? Czy wiesz, że kiedyś jajka były gratką dla kolekcjonerów, a dziś są przedmiotem badań oologów? Dlaczego wróble znoszą jajka w szarobrązowe ciapki, a kosy w brązowe kropki? Kto jest mistrzem kamuflażu, a kto znosił największe na świecie jaja? Czym się różnią gniazda budowane na nadmorskich klifach od tych na drzewach? Jak wyglądają jaja motyla, a jak jaja żaby? Ta książka odsłoni przed wami fascynujące sekrety jajka, jednego z najlepiej zaprojektowanych tworów natury.

Urzekające ilustracje Britty Teckentrup wraz z krótkimi i intrygującymi tekstami doceniło jury międzynarodowego konkursu BolognaRagazzi Award, przyznając książce Wyróżnienie w kategorii non-fiction.

👉🏻 ZAMÓW: http://bit.ly/2tkbOCn

Szczegóły

Data:
16 marca
Czas:
11:00 - 12:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/323818761583338/

Miejsce

Badet kluboksięgarnia dziecięca
Lentza 35a
Warszawa, 02-956
+ Google Map
Share This