Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Islam w Skandynawii. Maciej Czarnecki gościem #opartenafaktach

28 sierpnia|08:00 - 17:00

Darmowy

Wielowymiarowa i nieoczywista twarz islamu w Skandynawii. Działalność salafitów, problem „zabójstw honorowych” i wyobcowanie niektórych społeczności. Z drugiej strony feministki w hidżabie, muzułmańska społeczność LGBT oraz drużyna piłkarska uchodźców z Kurdystanu w szwedzkiej ekstraklasie

Cykl #opartenafaktach zaprasza na spotkanie z Maciejem Czarneckim, który swoją najnowszą książką przedstawia losy oraz sposób myślenia tych wyznawców islamu, dla których północna część Starego Kontynentu stała się domem.

„Skandynawia halal. Islam w krainie białych nocy” to mocny i ważny głos w dyskusji o imigracji muzułmanów do Skandynawii i szerzej – Europy.

– W środku nocy to może nie całkiem, ale z tymi strzelaninami nie jest tak źle, że wyjście na ulicę to już kula w łeb. To są porachunki między gangami. Czytam, co wypisują w Polsce, i łapię się za głowę. Dziesięć lat temu Szwecja grała w tenisowym Pucharze Davisa z Izraelem i była zadyma grupy palestyńskiej. Ludzie do dziś robią z tego wrzutki do internetu, że to niby teraz się dzieje – jeden z bohaterów książki o bezpieczeństwie w Malmö.

Spotkanie z autorem odbędzie się 5 września w De Revolutionibus Books&Cafe. Początek o 18:00.

Obowiązują bezpłatne wejściówki, do pobrania tutaj: https://evenea.pl/event/skandynawia/

Maciej Czarnecki – reporter działu zagranicznego „Gazety Wyborczej”, piszący o Europie, USA i Afryce. Fellow amerykańskiego World Press Institute. Laureat Nagrody MediaTory 2017 w kategorii ObserwaTOR za książkę Dzieci Norwegii. Pochodzi z Torunia, gdzie ukończył prawo i antropologię kulturową na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo AGORA.

Szczegóły

Data:
28 sierpnia
Czas:
08:00 - 17:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:

Miejsce

De Revolutionibus Books&Cafe
Bracka 14
Kraków, Mazowieckie 31-005 Polska
+ Google Map
Share This