Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Cafe Macondo. Spotkanie z Maciejem Wesołowskim

16 kwietnia|19:00 - 20:30

Macondo istnieje naprawdę. Nie jest to co prawda magiczna wieś na końcu świata – jak w powieści Garcii Marqueza, ale kawiarnia, w której można się spodziewać wszystkiego. Dają tu na przykład sałatkę, na którą składają się sałata, ser, pomidory i truskawki ze śmietaną!
Do Cafe Macondo trafia jadąc przez Kolumbię Maciej Wesołowski. Reporter opowiada o kraju, przez który przetoczyła się najdłuższa wojna domowa współczesnego świata. I o tym, jak próbują się ze sobą dogadać ci, którzy przez długie lata byli po różnych stronach barykady. Pisze o konflikcie, w którym nie było jednego frontu, a wszyscy walczyli ze wszystkimi: marksistowskie partyzantki, prawicowe bojówki, kolumbijska armia i służby specjalne, kartele narkotykowe, oligarchowie. Ogląda świat, w którym była partyzantka i porwany przez guerrillę policjant rywalizują ze sobą już nie w dżungli, a w „Tańcu z gwiazdami”. Przy okazji może dowiedzieć się, dlaczego Kolumbijczycy nie lubią filmu Narcos, a niektórzy uważają Pablo Escobara za bohatera narodowego.
Przedstawia przy tym czytelnikom galerię postaci tak niezwykłych, że równie dobrze mogłyby pochodzić z powieści Garcii Marqueza albo obrazów Fernando Botero. Były terrorysta, który został burmistrzem i senatorem. Najważniejszy karzeł w historii kolumbijskiej partyzantki. Stara Indianka, który umarła pięć razy. Stróż grobu Escobara.
Kolumbia jest daleko, ale bliżej nam do niej niż mogłoby się wydawać.

O AUTORZE

Maciej Wesołowski
Reporter związany z magazynem National Geographic. Autor książki Szpagat w pionie. W drodze przez Indie, współautor zbiorów reportaży Tu drzwi trzeba otwierać powoli oraz Grzech jest kobietą. Finalista nagród Grand Press, Mediatory oraz Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

Spotkanie z Autorem poprowadzi Karolina Sulej.
Współpraca: Wydawnictwo Agora

Szczegóły

Data:
16 kwietnia
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/401198394008709/

Miejsce

Faktyczny Dom Kultury
ul. Gałczyńskiego 12
Warszawa,
+ Google Map
Share This