Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Agnieszka Jucewicz “Czując” – rozmowy o emocjach – spotkanie na Festiwalu Wrażliwym

7 kwietnia|14:00 - 16:00

Spotkanie autorskie z dziennikarką „Wysokich Obcasów” w temacie jej nowej książki pt „Czując”, która ukazała się w marcu dzięki wydawnictwu „Agora”.

Autorka bestsellerowej serii „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” i „Wybieraj wystarczająco dobrze” bierze na warsztat emocje i uczucia. W mądrych, poruszających, i nieoczywistych rozmowach z najwybitniejszymi ekspertami od tematu – psychologami i psychoterapeutami (Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Boomem, Cezarym Żechowskim i Andrzejem Depko) wychodzi daleko poza stereotypowe rozumienie roli konkretnych emocji i uczuć w naszym życiu i relacji z innymi, odkrywając ich prawdziwe, głębokie i często nie uświadamiane przyczyny, uwarunkowania i objawy.

Poznajemy więc: poczucie winy/krzywdy, radość, lęk, wdzięczność, złość, zazdrość/zawiść, pokorę, nudę, lęk przed bliskością, wstyd, miłość, przyjemność, poczucie straty, namiętność, euforię, współczucie i smutek z perspektywy jaką daje wiedza i doświadczenie znawców ludzkiej psychiki i, co najważniejsze, w sposób, który pozwala na odkrywczy wgląd we własne przeżycia i emocje. Doskonała lektura będąca również użytecznym narzędziem rozwoju osobistego, samoświadomości i inteligencji emocjonalnej.

Z lękiem przed bliskością jest inaczej niż z lękiem wysokości. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że się jej boją ani że jej unikają.

O tym, czy coś nam się podoba, czy nie, decydują nie tylko nasze zmysły, ale w dużej mierze to, co na ten temat myślimy.

Umiejętność przyjmowania czyni nas pełniejszymi ludźmi. Jeśli nie mamy w sobie wdzięczności, to wydaje się nam, że niczego nie warto od innych brać.

Dziecko nie powinno być pokorne. Bo u dziecka to jest zbyt blisko zgody na doświadczanie krzywdy. U dorosłego jest już inaczej. Pokora dorosłego to jest antypycha.

Ta kultura ma jedno kryterium oceny smutku: czy jesteś w stanie funkcjonować i wykonywać swoje obowiązki, czy nie.

Są ludzie, którzy jakoś funkcjonują, pracują, zakładają rodziny, ale nie są w stanie odczuwać przyjemności. Części z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, że coś ich w życiu omija. To się leczy.

Podczas spotkania będzie możliwość kupienia książek Agnieszki Jucewicz.

ZAPRASZAMY do Wozowni Artyleryjskiej na Gradowej 8 w Gdańsku.

Szczegóły

Data:
7 kwietnia
Czas:
14:00 - 16:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Share This