Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“1968. Czasy nadchodzą nowe” | Spotkanie z Ewą Winnicką i Cezarym Łazarewiczem w Katowicach

9 kwietnia|17:00 - 19:00

1968. Czasy nadchodzą nowe

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Winnicką i Cezarym Łazarewiczem, autorami książki “1968. Czasy nadchodzą nowe“.

O KSIĄŻCE:

W 1968 roku młodzi ludzie w Europie nie pamiętają wojny na swoim kontynencie. To wyjątkowa sytuacja, bo ich ojcowie, dziadkowie i pradziadkowie ginęli na frontach, w obozach, w bombardowanych miastach.
W 1968 roku świat, w którym dorastali, jest mniej więcej uporządkowany. Nie grozi im głód, chodzą do szkoły, najlepsi trafiają na uniwersytety. Przynajmniej w teorii.
Ale w 1968 roku młodym świat ich rodziców wcale się nie podoba. Niby nic nadzwyczajnego, młodzi zawsze kontestują rzeczywistość dorosłych i chcą ją naprawiać. Ale tym razem nie kończy się na chęciach. W okolicach marca wyrywają z bruku pierwsze kamienie.
Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz

Ewa Winnicka – reporterka, dwukrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press za teksty o tematyce społecznej, laureatka nagrody Gryfia za książkę Angole. Książka ta nominowana była do Nagrody Nike.
Cezary Łazarewicz – reporter i publicysta, laureat Nagrody Nike z 2017 roku, za książkę Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. Za książkę tę otrzymał również Nagrodę im. Oskara Haleckiego oraz nagrodę MediaTory w kategorii Obserwator.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Czytaj dla Odmiany.

Szczegóły

Data:
9 kwietnia
Czas:
17:00 - 19:00
Kategoria :
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
http://bit.ly/2InLNYg

Miejsce

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, Filia nr 32
Grzyśki 19a
Katowice,
+ Google Map
Share This