Waglewski Gra-żonie” to dwupłytowa reedycja wydanego w 1991 roku albumu o tym samym tytule. Tym razem do krążka zawierającego zremasterowane utwory z tamtego wydawnictwa został dołożony drugi, zawierający zapis występu live „Waglewski Gra-żonie”, zarejestrowanego w Studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej, 22 lutego 2020 roku. Pierwszym singlem ze zremasterowanej wersji płyty jest „Wannolot”, o którym Wojciech Waglewski mówi:  – „Wannolot” jest utworem który lubię../inne zresztą też/ i grywam do dzisiaj. Stał się też symbolem naszego/w sensie Voo Voo/ pierwszego i jedynego jak dotąd fan clubu..”

Był rok 1990. Powstaje zbiór 10 nagrań dedykowanych Żonie-Grażynie. Jest rok 2020. WAGLEWSKI GRA-ŻONIE w wielopokoleniowym otoczeniu muzycznych przyjaciół. Melodyjki i słowa te same od 30. lat, ale ostateczny kształt dzieła absolutnie zaskakujący.

O powstaniu w 1990 roku płyty „Waglewski Gra-żonie” mówi Wojciech Waglewski: – Płyta powstała w czasie nagrywania Tam Tam i tu/2 płyty Voo Voo dla dzieci…/Praca z dziećmi była dość długa i wyczerpująca, wpadłem więc na pomysł by w tzw.międzyczasie nagrać moje nieco bardziej intymne utwory dedykowane żonie i wydać w formie płyty na jej urodziny…Pomysł ten przypadł do gustu Janowi Chojnackiemu  i wydawnictwo się ukazało. Nakładem firmy Polton../chyba../..Tym, którzy tę płytę kupili, bardzo się spodobała../wiem, bo kiedyś spotkałem wszystkich na ulicy/a i moja żona wysłuchała do końca ..Tenże Jan namówił mnie do wydania ponownego owego dzieła w nadziei, że może jeszcze ktoś się tym zainteresuje…a ponieważ nagrywałem ją w zasadzie solo../z niewielką pomocą E.Bartosiewicz i Stopki/, pomyślałem żeby uzupełnić to wydawnictwo koncertową wersją wykonaną tym razem przez osoby, które potrafią grać na swoich instrumentach…gdyż moje wyczyny okazały się momentami zbyt karkołomne../zwłaszcza na bębnach – przyjaciel Michał Bryndal określił je jako dość specyficzne/…Udało mi się znaleźć parę osób, które z nie do końca jasnych dla mnie powodów zdecydowały się mnie jakoś wspomóc…za co jestem im ogromnie wdzięczny..Tak powstała płyta.

Zamów płytę na www.kulturalnysklep.pl

 


Share This