New Cage to nowy zespół założony przez Joanne Halszkę Sokołowską oraz Bartłomieja Tycińskiego, warszawskich muzyków związanych z wytwórnią Lado ABC. Znani m.in ze współpracy z takimi zespołami jak Mitch & Mitch, Der Father, Warszawskie Combo Taneczne, Jerz Igor, w 2016 nagrali płytę pt. „Wszystko Jutro” która zostanie wydana 6 czerwca 2017 roku przez Lado ABC i Wydawnictwo Agora. Płyta zawiera m.in utwory Johnnego Casha w nowych aranżacjach. Na płycie gościnnie zagrali Macio Moretti, Hubert Zemler, Miłosz Pękala, Tomasz Duda.

O płycie „Wszystko Jutro”
– Chcieliśmy nazwać płytę Vemoedalen. Wtedy byłoby łatwo: byłoby o czym pisać w prasie. Vemoedalen to nazwa uczucia, które pojawia się, kiedy robisz piękne zdjęcie czemuś pięknemu, podczas gdy tysiące takich pięknych zdjęć tych pięknych rzeczy już istnieją. Frustracja i strach, że wszystko już było. Nie mogliśmy sobie jednak odmówić zrobienia kolejnych kilku pięknych piosenek. Ale tym razem bez frustracji i strachu, że wszystko już było. Wystarczyło to wszystko przesunąć na jutro. Mniejsze ciśnienie. Zdrowiej dla serca. Cisza, spokój. Na wszystko jest czas i jest miejsce na wszystko. Założyliśmy zespół, żeby grać piosenki Johnnego Casha. Były dla nas inspiracją. Ktoś kiedyś powiedział, że nie powinna ich śpiewać kobieta. Postanowiliśmy sprawdzić, co się wtedy stanie. Czy zmiany dotrą do poziomu praw logiki? Czy ktoś nam coś odda, czy raczej odbierze? Czy może stać się Wszystko? Wspólnie opracowaliśmy kilka utworów, później dodaliśmy do nich własne. Stworzyliśmy materiał w duchu gitarowych piosenek drogi, piosenek o miłości. Jest wokal na otwartym sercu, jest gitara, są szmery, chóry, noise i cisza.Podczas grania i wymyślania materiału, duch Johnny’ego bywał z nami na pewno; straciliśmy jednak pewność który był to Johnny – mówią Joanna i Bartłomiej.

Joanna Halszka Sokołowska
Śpiewa. Komponuje. Pisze. Tworzy muzykę teatralną i filmową. Absolwentka wydziału filozofii UW.

Bartłomiej Tyciński
Muzyk, multiinstrumentalista. Współzałożyciel takich zespołów jak Mitch & Mitch, Starzy Singers czy Slalom, członek m.in Alte Zachen, Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, Der Father, Kwadratowi. Współzałożyciel Stowarzyszenia kulturalnego Lado ABC skupiającego najciekawszych warszawskich artystów sceny niezależnej. Jako gitarzysta, kompozytor ma w swoim dorobku wiele wydanych albumów. Zajmuje się także muzyką teatralną i filmową.

 

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ARxdENcB_cg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Tagi: , , ,

Share This