“Halo tu Ziemia” to 9 studyjny album Natalii Kukulskiej. Od swojego “dorosłego” debiutu i płyty “Światło” artystka przeszła długą muzyczną drogę, rozwijając się jako wokalistka, autorka tekstów, współkompozytorka i współproducentka swoich płyt.
Nowoczesne, odważne w brzmieniach kompozycje stworzone zostały przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archie Shevsky’m i Marcinem Górnym.

 

Ideą całej płyty był zapis żywych emocji i muzycznych pomysłów, będących efektem wspólnego grania podczas muzycznego wyjazdu całego zespołu w góry. Tam powstała większość piosenek. Dzięki temu album ma w sobie żywiołowość, rodzaj koncertowej energii ale również nie ucieka esencja czyli jakość kompozycji.

“Już teraz wiem, że obojętnie, co się zdarzy, ten album jest w moim życiu przełomowy. Nie lubię wielkich słów i kategorycznych stwierdzeń, ale moment, w którym powstawała ta płyta, był wyjątkowy. Metafizyka. Co prawda czasem, nawet jak piszę te słowa, fizyka i proza życia biorą górę nad dochodzeniem do mety i duchowością, ale czy właśnie na tym nie polega prawdziwe życie? Ta płyta to poszukiwanie prawdy i ducha zarówno na płaszczyźnie muzycznej, jak i lirycznej. W wymiarze akustycznym i elektronicznym” – mówi Artystka

“Halo tu Ziemia” to zbiór oryginalnych i nieszablonowych utworów, często wyrywających się z przewidywalnych form produkcyjnych. Czuć dojrzałą kreację i zabawę dźwiękiem a zarazem wszystkie eksperymenty brzmieniowe są jedynie przyprawą do przekazu treści. Analogowe, mięsiste brzmienia syntezatorów i żywa, dynamiczna perkusja a do tego charakterystyczny, coraz mniej uładzony, chropowaty wokal Natalii to zupełnie nowa, progresywna odsłona Artystki. Trzonem tej płyty są kompozycje i teksty, których oryginalność nie zostawia słuchacza obojętnym. W warstwie lirycznej bywa dowcipnie, nawet autoironicznie ale nie brakuje powagi i refleksji. Poszukiwanie duchowości – to o tym jest ta płyta. Album – “Halo tu Ziemia” wieńczą słowa piosenki pt.”Rekonstrukcja” – “Podnieść na duchu muszę ducha (…) bo wciąż na ducha jest posucha”.

Pierwszym singlem promującym album „Halo tu Ziemia” był utwór „Kobieta”. Tekst utworu, który napisała Natalia to swoista apoteoza kobiety. Znakomicie podkreśla to teledysk, który za pomocą plastycznych, surrealistycznych i przerysowanych form przedstawia różnorodne wcielenia kobiety – bohaterki. Inscenizacje te są zabawą formą, kreacją, która ilustruje dwubiegunowość natury kobiecej – kruchość i siłę. Kolejnym singiel promującym album będzie tytułowe „Halo tu Ziemia”. Co o piosence powiedziała sama wokalistka?

“Chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach. W dużym skrócie o tym jest ta piosenka. Czy przypadkiem nie jesteśmy pionkiem w rękach stwórcy? Czy umiemy korzystać z naszej wolności? Może to dla nas zbawienne, że nie wszystko jest w naszych rękach i nie mamy na wszystko wpływu? Ale kto za tym stoi? “ Halo tu ziemia, kto nade mną ma moc? Halo tu Ziemia, chyba bawi go to.” Tyle wiemy o kosmosie, ale nie odpowiemy definitywnie na najważniejsze pytania. “Nowych połączeń brak”. Tam rozgrywa się coś, o czym nie mamy pojęcia, a u nas znajoma doczesność, nad którą próbujemy bezskutecznie jeszcze zapanować – “Tam niebo, tu ziemia”(…). Uwielbiam w niej brudne, żywe bębny, wyczynowy arpeggiator i pijanego Norda. ” – mówi Natalia.

Teledysk do utworu „Halo tu Ziemia” zobaczymy w pierwszej połowie października.
Tymczasem, chwilę po premierze albumu „Halo tu Ziemia”, Natalia wyrusza w trasę promującą płytę. Poniżej większość dat i miast, które odwiedzi wokalistka wraz z muzykami.
9.10 Chorzów / Teatr Rozrywki
15.10 Włocławek / CK Browar B
18.10 Lublin / Klub 30
19.10 Biłgoraj / Biłgorajskie Centrum Kultury
20.10 Rzeszów / LUKR
21.10 Przemyśl / Centrum Kulturalne
25.10 Warszawa / Klub MIŁOŚĆ
27.10 Sosnowiec / Sala Widowiskowo-Koncertowa MUZA
1.12 Łódź / klub WYTWÓRNIA
8.12 Kielce / Wojewódzki Dom Kultury

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9KfSj7GJz4g" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Tagi: , ,

Share This