“Przewijanie na podglądzie” to najnowszy album Błażeja Króla. KRÓL – muzyk i tekściarz, związany przed laty z UL/KR, a od lat toruje sobie drogę z niezależnego świata, ku szerszej publiczności.

Za jego miks i master odpowiada Piotr Emade Waglewski, a okładkę stworzyła Barrakuz. Muzykę i słowa napisał Błażej Król.

To 9 numerów składających się na wgląd w poetycki, choć naturalny, emocjonalny, acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple tropikalnych wręcz niekiedy perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność naprawdę rzadko przyjmuje w piosenkach równie chwytliwe i bliskie formy. To z całą pewnością świetny przykład outsider music – muzyki indywidualnej, ze sporą dezynwolturą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków – a także rzadka próbka insider popu – osobnego, choć uniwersalnego w wymowie.

Lista utworów:
1. Całą ciszę / Pokój nocny
2. Niemożliwe
3. Kiedyś / Czekałam
4. Z Tobą / Do domu
5. Przypominaj / Culpa
6. Przyjdę / Sztuczna krew
7. Zła wiadomość
8. Spróbuję / Strażnik
9. Ósmy / Alte Pude

“Udała się ta podróż do lat 80. i gra na sentymentach. Jest najlepiej w karierze Króla, co wydaje się dość odważną tezą, mając w głowie dokonania UL/KR i jego “Wij”. Dziewięć niezbyt długich, osobistych piosenek bez zbędnego polgliszu.” http://Interia.pl

“Jego najnowszy album „Przewijanie na podglądzie” to introwertyczny pop wymykający się łatwym stylistycznym podziałom.” http://www.newsweek.pl

 


Tagi: , ,

Share This